Co je důležité při pojištění domácnosti

Víte, co je důležité při pojištění domácnosti? Především stanovit správnou pojistnou částku. Pokud si sjednáte nižší pojistnou částku, která neodpovídá skutečné hodnotě pojišťované domácnosti, bude to pro Vás problém. V tomto případě se bude jednat o takzvané podpojištění. Co to znamená? Uvedeme příklad na pojištění domácnosti a bytu. V reálu při pojistné události nezískáte náhradu do plné výše pojistné částky, nýbrž jen poměrnou část ke stanovené hodnotě Vaší domácnosti. Uvedeme příklad. Pojistíte-li domácnost v hodnotě 2 milionů korun na výši 200 000 korun a při pojistné události utrpíte škodu ve výši 200 000 Kč, tak jako náhradu dostanete jen poměrnou část, vzhledem k zaplacenému pojistnému. Pro stanovení správné výše se dá využít nástroj - Pojištění domácnosti kalkulačka.

starší dům a louka

Jak uzavřít pojištění domácnosti

Jak tedy uzavřít nejlépe pojištění domácnosti – kalkulačka Vám to může usnadnit. Ovšem výši si musíte správně stanovit sami. Mějte na mysli, že poměrnou část Vám stanoví pojišťovna sama. V případě vyšší pojistné částky máte nárok na pojistné plnění pouze do výše hodnoty domácnosti. Pojištění domácnosti tedy v případě, že hodnota domácnosti je 1 milion korun a je pojištěna na 2 miliony korun a dojde-li k jejímu komplexnímu zničení – pojistník obdrží náhradu škody do výše hodnoty domácnosti. To samé platí i pro případ pojištění domácnosti a bytu. Než stanovíte konečnou hodnotu Vaší domácnosti, poraďte se s odborníky.

Vyberte si to nejlepší pojištění domácnosti

Vyberte si to nejlepší pojištění domácnosti, kalkulačka srovnání Vám to umožní. Možná Vás napadlo, že se necháte pojistit u více pojišťoven najednou. Pokud jste pojištění u více pojišťoven najednou, odškodné můžete obdržet jen jednou! Proto zde spekulace nejsou na místě. Spíše se soustřeďte na kvalitní pojištění u jedné vybrané pojišťovny.

vyberte si nejlepší pojištění domácnosti, nové pojištění domácnosti ještě dnes, proč si pojistit domácnost

Pojištění domácnosti kalkulačka